Як правильно вибрати ананас?

07-12-2022

Зверніть увагу на колір

У нормі ананас важить від 1 до 2 кг, має рівну овальну форму. Якщо на вигляд він здається великим, але вага не відчувається, це означає, що продукт почав втрачати вологу, тому виявиться менш соковитим та несмачним. Шкірка стиглого плода має яскравий жовто-коричневий або оранжевий колір із зеленими чи коричневими прожилками. Обов’язковий атрибут – наявність підсохлих кінчиків. Плодоніжка, що розташовується внизу ананаса, мусить бути сухою. Білі смуги на шкірці ананасу є ознаками розвитку гнилі або цвілі.

Зелень, що знаходиться на верхівці, називається султаном. Вона може вказувати на рівень зрілості продукту. Листочки повинні бути зеленими, але трохи підсохлими на кінчиках. Коричневий колір султана свідчить, що плоди тримали в теплі, щоб прискорити дозрівання, а насичений зелений – про незрілість.

Тактильні відчуття

Спробуйте трохи натиснути на ананас. Стиглий овоч трохи продавлюватиметься, тоді як зелений здається занадто твердим, а в перезрілий провалюватимуться пальці. Спробуйте постукати по поверхні плоду. Якщо ви почуєте глухий звук, то ананас виявиться смачним (за аналогією з кавуном).

Перевірте султан

Для початку зверніть увагу на листя. У гарного ананаса вони не занадто великі (завдовжки до 20 см), розташовуються симетрично. Листя розетки можна спробувати обережно прокрутити. У стиглого плода вдається зробити це без особливих зусиль – «пальмочка» майже сама відходить. Спробуйте витягнути з середини султана кілька листків. Якщо вам це вдалося, значить, овоч достатньо стиглий.

Відчуйте аромат

Запах стиглого ананаса досить легкий, у ньому відчуваються фруктові ноти та солодкість. Занадто насичений аромат говорить зовсім не про найкращі смакові якості плода. Навпаки, яскраво виражений запах є ознакою перезрілого продукту, а його відсутність характерна для зеленого.

Чому важливо вибирати стиглі плоди

Напевно, ви помічали, що м’якоть ананаса здатна викликати неприємні відчуття: обпікає губи, створює оскомину, може навіть викликати розлад шлунку. Такий ефект спостерігається, якщо з’їсти недозрілий плід. Проблема полягає в тому, що після збирання врожаю ананаси не можуть дозріти, наприклад, як банани. Незалежно від того, де ви триматимете плоди: у теплі чи на холоді – солодшими та ароматнішими вони не стануть. Ось чому так важливо навчитися вибирати смачний овоч до столу.

Треба вміти визначати неякісні плоди. Їх видають тріщини, наявність потоків соку, поява сірого відтінку шкірки та відсутність глянцю.

Що робити, якщо не вдалося підібрати ідеальний за стиглістю ананас? Хоча м’якоть, що не достигла, краще не вживати у свіжому вигляді, вона стане відмінним доповненням для м’ясних страв. Під впливом високих температур неприємна терпкість зникне. З незрілих ананасів виходять солодкі цукати. Для цього потрібно порізати м’якоть невеликими кубиками та підсушити в духовці.

Як зберігати ананас

Зрілі плоди можна без проблем зберігати в холодильнику в ящику для овочів. Щоб вони не втратили вологу, рекомендується сформувати паперову обгортку. У такому вигляді ананаси зберігаються близько тижня. Якщо вживання продукту відкладається, рекомендується заморозити очищену м’якоть.

Недоїдений плід можна не викидати, а помістити до боксу з отворами. Краще уникати змішування запахів, оскільки смак ананасу може бути безповоротно зіпсований. Тому замість холодильника з безліччю продуктів знайдіть інше темне прохолодне місце.

Як правильно чистити плоди перед вживанням

Підготувати ананас до вживання нескладно. Спочатку обов’язково потрібно зрізати зелений султан та основу. Подальші дії залежать від способу подачі:

  • почистити від шкірки, спеціальним приладом дістати серцевину та порізати кільцями м’якоть;

  • розрізати вздовж на дві половинки, потім ще раз, щоб вийшли четвертинки, дістати тверду серцевину, зробити невеликі надрізи на шкірці, щоб можна було їсти м’якоть прямо зі шкірки;

  • відламуйте від шишки шматочки – так їдять ананаси в країнах, де вони ростуть.

Вибирайте найсмачніші плоди, смакуйте корисні овочі з задоволенням. Bon appétit